České vědkyně budou bojovat o půl milionu korun. 11. ročník projektu „L´Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě“ startuje
Udržitelný rozvoj

Unikátní projekt společnosti L'Oréal a Světové organizace UNESCO, který již 18 let podporuje talentované vědkyně po celém světě, otvírá v České republice jedenáctý ročník projektu.

fwis 11 rocnik

Jedenáctý ročník projektu L´Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě je určen mladým ženám do 45 let, které dosáhly doktorského titulu a dlouhodobě se věnují vědecké činnosti. Přihlásit se mohou do dvou věkových kategoriích - do 35 let věku včetně a od 36 do 45 let včetně. Výhra ve výši 250 000 Kč, kterou získá vítězka z každé kategorie, pro ně může představovat jak finanční prostředek pro vlastní výzkum, tak třeba i odreagování v podobě vysněné dovolené nebo hlídání dětí.

Kromě lokálního programu ocenění má jedna z finalistek možnost účasti i v mezinárodním kole soutěže L’Oréal-UNESCO For Women in Science, International Rising Talents. Zde čeká na 15 nejúspěšnějších vědkyň z celého světa odměna v celkové výši 225 000 €.

„Náš projekt podporuje nadějné vědkyně v České republice již jedenáctým rokem. Za tuto dobu získalo ocenění 28 vědkyň, které si mezi sebou rozdělily téměř 7 milionů korun jako odměnu za svou práci. Nejen loňským vítězkám, ale i ostatním účastnicím projektu a vůbec všem ženám ve vědě patří velké poděkování za jejich inspirativní práci a nepostradatelný přínos v oblasti vědy. Doufáme, že náš projekt bude motivací také pro mladé dívky, které vědeckou kariéru zvažují, a jejichž nadání naše země potřebuje,“ přeje si Tomáš Hruška, generální ředitel L’Oréal Česká republika.

Přihlášení do programu probíhá v termínu od 1. 12. 2016 do 31. 1. 2017.

Kromě vítězných projektů a oceněných laureátek je projekt výjimečný také proto, že se Česká republika připojila k celosvětovému manifestu, který si klade za cíl bojovat proti malému zastoupení žen na poli vědy.

http://www.prozenyvevede.cz