První ročník slovenské edice unikátního programu pro mladé vědkyně „L´Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě“ byl zahájen.
Udržitelný rozvoj

fwis_slovensko

„Náš projekt podporuje nadějné vědkyně po celém světě. Jsem velice pyšný na to, že tento projekt uvádíme také na Slovensku. Věřím, že si všechny vědkyně po celém světě zaslouží velký dík za jejich inspirativní práci a nenahraditelný přínos v oblasti vědy. Doufáme, že náš program bude motivací pro všechny mladé dívky, které v tuto chvíli možná zvažují svou budoucí kariéru ve vědě a které jsou v naší zemi velmi potřebné“, přeje si Tomáš Hruška, generální ředitel L’Oréal Česká republika.

První ročník projektu L´Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě je určen mladým ženám do 45 let, které dosáhly doktorského titulu a dlouhodobě se věnují vědecké činnosti. Přihlásit se mohou do dvou věkových kategorií - do 35 let věku včetně a od 36 do 45 let včetně. Výhra ve výši 5000 EUR, kterou získá vítězka z každé kategorie, pro ně může představovat jak finanční prostředek pro vlastní výzkum, tak třeba i odreagování v podobě vysněné dovolené nebo hlídání dětí.

Kromě vítězných projektů a oceněných laureátek je projekt příležitostí pro jednu z vědkyň zúčastnit se mezinárodního kola tohoto programu, L´Oréal-UNESCO For Women in Science, International Rising Talents. Zde se může stát jednou z 15 nejúspěšnějších vědkyň, které si rozdělí výhru ve výši 225 000 EUR.

Přihlášení do programu probíhá v termínu od 1. 12. 2016 do 31. 1. 2017.

http://www.prezenyvovede.sk/