EXTRAKT LUSKU MERLÍKU ČÍLSKÉHO ( QUINOY) ZVÍTĚZIL BĚHEM „SUSTAINABLE BEAUTY AWARDS“
Udržitelný rozvoj

quinoa

Během „Sustainable Beauty Awards“ získal L'Oréal 24. října od společnosti Ogranic Monitor ocenění v kategorii „udržitelná ingredience“ za svůj extrakt z lusku merlíku čilského (Quinoy). Organic Monitor každoročně oceňuje kosmetické společnosti, které inovují v oblasti udržitelnosti.

Biodiverzita jako zdroj inovací

Lusk merlíku čilského (slupka, která chrání semeno) byl v minulosti považován za odpad, a proto nebyl využíván. Výzkumný tým společnost L’Oréal však odhalil, že saponiny a polyfenoly obsažené v lusku mají účinné exfoliační vlastnosti. V roce 2015 skupina zahájila spolupráci s partnerskou společností v Bolívii za účelem získávání lusku merlíku čilského udržitelným způsobem, vytvořila tak pro pěstitele nový trh a poskytla tak dlouhodobé výhody 250 rodinám.

V rámci našich cílů pro rok 2020 programu Sharing Beauty With All jsme se zavázali, že 100% produktů bude mít pozitivní ekologický či sociální vliv. L'Oréal proto podporuje využívání obnovitelných surovin, které jsou získávány udržitelným způsobem prostřednictvím principů „zelené chemie“. Lusk merlíku čilského představuje zářný příklad našeho programu udržitelných inovací. Koncentrát je obsažen v Nightly Refining Micro Peel Concentrate od Kiehl’s.

Více informací na: http://www.sharingbeautywithall.com/en/innovating/respecting-biodiversity