KÉRASTASE SMART HAIRBRUSH
Výzkum a inovace

Kérastase a Withings vyvivuli první chytrý kartáč na vlasy na světě

Smart Brush

Kérastase, světová vedoucí značka luxusní profesionální péče o vlasy, představila na veletrhu CES v Las Vegas Kérastase Hair Coach Powered by Withings – vůbec první chytrý kartáč na vlasy na světě. Na jeho vývoji se kromě společnosti Withings podílel také Výzkumný a inovativní technologický inkubátor L‘Oréal.

Kartáč je vybaven špičkovými senzory Withings v elegantním designu společně se speciálními algoritmy pro analýzu signálu patentované společností L'Oréal, které jsou určeny pro sledování kvality vlasů a účinků různých péčí na vlasy. Speciální aplikace poskytuje doprovodné informace a na základě analýzy doporučí každému uživateli kartáče produkty Kérastase přímo na míru pro ještě lepší a personalizovanou péči.

Kartáč získal ocenění International CES Innovation Award, které oceňuje výjimečný design a inženýrství v oblasti nových technologických produktů pro zákazníky.

Kartáč obsahuje:

-Mikrofon, jenž monitoruje zvuk při česání vlasů a podle zvukových vln rozpozná kvalitu vlasů, jejich poddajnost, krepatění, suchost, roztřepené konečky nebo například lámavost.

-Senzor, který měří sílu působící na vlasy a na pokožku hlavy.

-Akcelerometr a gyroskop, jež umožní další analýzu kartáčování a počítají tahy kartáčem, s hmatovou odezvou signalizující příliš energické česání vlasů.

-Vodivostní sondy, které určují, zda je kartáč používán na suchých nebo vlhkých vlasech za účelem zajištění přesného měření vlasů. Kartáč je sám o sobě voděodolný.

Získaná data kartáč posílá přes Wi-Fi nebo Bluetooth do speciální aplikace, která kromě nich bere v potaz také počasí, například teplotu, vlhkost, UV záření nebo vítr, které také ovlivňují kvalitu vlasů. Na základě sledování způsobu, jak si člověk češe vlasy, v kombinaci se zohledněním dalších aspektů každodenního života aplikace poskytuje cenné informace například o kvalitě vlasů, způsobu a efektivitě česání vlasů, personalizované tipy na péči a doporučení vhodných produktů Kérastase. Aplikace bude dostupná pro obě platformy iOS i Android.

Tento chytrý kartáč je určený pro všechny typy vlasů a začíná sbírat data ihned při česání. Funguje na baterie. Na jeho vývoji se podílely tři strany – Kérastase, Withings a Výzkumný a inovativní technologický inkubátor společnosti L´Oréal.

Kartáč by měl být k dostání od poloviny roku 2017 v salonech Kérastase a přes autorizované distribuční kanály za cenu cca 200 dolarů.

Pro více informáci klikněte zde: