L’Oréal oznamuje projekt akvizice Société des Thermes de la Roche-Posay

Společnost L’Oréal předložila akcionářům Holdingu STRP (Société des Thermes de La Roche-Posay) neodvolatelnou nabídku na převzetí všech akcií společnosti. Projekt předpokládá předčasné vyřazení hotelového podnikání ze strany současných akcionářů společnosti Holding STRP a přidělení výhradních vyjednávacích práv společnosti L'Oréal.

roche posay

Založení Société des Thermes de La Roche-Posay se datuje do roku 1921 a jde o první termální lázně v Evropě exkluzivně určené k léčbě dermatologických obtíží. Termální voda La Roche-Posay má terapeutické, protizánětlivé, léčivé a zklidňující vlastnosti pozitivně působící na kožní obtíže, jako jsou ekzém, psoriáza, jizvy po popálení a kožní vedlejší účinky léčby rakoviny. V roce 2017 využilo pozitivních termálních účinků více než 7500 pacientů, což vygenerovalo 3,6 milionu euro z prodejů.

Laetitia Toupet, mezinárodní generální ředitelka společnosti La Roche-Posay, uvedla: „Tento akviziční projekt nám umožní udržet a posílit pozici La Roche-Posay v oblasti dermatologie tím, že rozvine stávající indikace a z termálních lázní vytvoří vlajkovou loď značky.“

La Roche-Posay vyrábí péči o pleť obsahující termální vodu, která je vhodná i pro citlivou kůži. Doporučuje ji více než 90 000 dermatologů po celém světě. Jde o první dermokosmetiku na světě, jejímiž klíčovými řadami jsou: Lipikar (suchá kůže), Anthélios (fotoprotekce), Effaclar (akné), Tolériane (citlivá kůže) a Cicaplast (skin repair). Tento projekt bude předložen ke konzultaci zástupcům zaměstnanců a měl by být dokončen v následujících měsících.