Ani déšť neodradil 70 zaměstnanců společnosti L'Oréal od dobrovolnictví v pražském Centru Paraple

CD 2018

Praha 28.6. 2018 – Již 9. rok pořádá L'Oréal Česká republika Citizen Day. Citizen day je den, který umožňuje zaměstnancům věnovat celý den na podporu neziskových organizací v sociální a environmentální oblasti.

 

Letos připadl tento den dobrovolnické činnosti na čtvrtek 28. června 2018 a zúčastnilo se na 70 zaměstnanců pražské centrály. I přes nepřízeň počasí se kolem 30 zaměstnanců L´Oréal chopilo štětců, barev a laků a pod party stany natírali kovový plot a zahradní nábytek. Dalších 30 se vrhlo na hrábě, košťata, nůžky na plot a pustili se i v dešti do velkého úklidu zahrady, zámkové dlažby, příjezdových cest atd. Ostatní přesazovali pokojové květiny.
 

O klientky Centra Paraple se s radostí postaral tým kadeřníků, vizážistek a stylistka. Dámy se od odborníků z L´Oréal dozvěděly jak se líčit a jaké barvy oblékat.

 

„Jsme velmi hrdí na stále rostoucí počet zaměstnanců společnosti L'Oréal, kteří se do dobrovolnických aktivit zapojují, " uvedl Generální ředitel L´Oréal Tomáš Hruška, který se dobrovolnictví také zúčastnil. "Jsme potěšeni, že Citizen Day dává našim zaměstnancům příležitost aktivně se zapojit do závazků Skupiny, pokud jde o sociální a environmentální odpovědnost, a podporovat neziskové organizace, které pomáhají nejvíce znevýhodněným lidem a budovat tak udržitelnější svět."

 

Ve stejný den se Citizen day konal také na Slovensku, kde se kolem 20 dobrovolníků z řad zaměstnanců L´Oréal Slovensko postaral o renovaci zahrady v letním táboře ve Speciální základní škole v Senci
 

Zaměstnanci společnosti L'Oréal podporují širokou škálu činností

V rámci iniciativy, týmy společnosti L'Oréal podporují řadu akcí: uklízení přírodních lokalit, pořádají workshopy pro starší lidi, renovují „uvítací“ centra pro lidi ve zranitelných situacích, pomáhají se sestavením profesního CV apod.


Rostoucí celosvětový závazek: více než 30 000 zaměstnanců

Každoročně skupina L'Oréal pořádá Citizen Day ve více než 70 zemích. Zapojeni jsou zaměstnanci ze všech dceřiných společností L'Oréal, po celém světě, na všech úrovních seniority. Rok po roce se míra účasti této aktivity, zahájené v roce 2010, neustále zvyšovala, a to z 20 000 zaměstnanců zapojených do roku 2013, na více než 30 000 v roce 2017.

 

"Úsilí více než 30 000 zaměstnanců na celém světě představuje téměř 170 000 hodin dobrovolnictví. Kombinovaný dopad na 700 neziskových organizací v nás všech zanechává pocit hrdosti, "říká Alexandra Paltová, Chief Corporate Responsibility Officer společnosti L'Oréal. "Citizen Day je klíčovou součástí naší firemní kultury a je znakem dalších forem zapojení občanů, které realizuje společnost L'Oréal."

 

O společnosti L´Oréal

Společnost L'Oréal je oddána kráse již více než 100 let. V rámci jedinečného mezinárodního portfolia skupiny L'Oréal se vzájemně doplňuje 34 různorodých značek, které v roce 2017 zaznamenaly obrat 26,06 miliardy eur a zaměstnávají po celém světě více než 82 600 lidí. Coby přední světová kosmetická společnost je L'Oréal zastoupen ve všech distribučních sítích: na spotřebitelském trhu, v obchodních domech, lékárnách a drogeriích, kadeřnictvích, cestovním maloobchodě i značkových prodejnách a internetových prodejnách.

V jádru strategie společnosti L'Oréal je výzkum a vývoj a specializovaný tým 3 885 výzkumníků, kteří po celém světě pracují na plnění kosmetických tužeb. Závazek udržitelnosti pro rok 2020 „Sharing Beauty With All“ vytyčil ambiciózní cíle pro udržitelný rozvoj napříč hodnotovým systémem celé skupiny. Více se dozvíte na stránkách www.loreal.cz

 

Centrum Paraple
Centrum Paraple je obecně prospěšná společnost, založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků.  Od roku 1994 pomáhá lidem na vozíku po poškození míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci. Jsou oporou pro ty, kteří právě ochrnuli po úrazu nebo nemoci, i pro ty, kteří tak žijí už dlouho, ale narazili na problém, se kterým si nevědí rady. Pomáhat mohou jen díky solidaritě tisíců lidí, kteří jejich činnost podporují.