ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Testuje společnost L’Oréal své výrobky na zvířatech? 
Společnost L’Oréal žádné ze svých produktů ani žádné ze svých ingrediencí na zvířatech netestuje a již déle než 30 let je v čele vývoje alternativních metod testování. 

Jaké metody, které jsou alternativou k testování na zvířatech, společnost L’Oréal vyvinula? 
Již od roku 1979 začala společnost L´Oréal vyvíjet modely rekonstruované lidské kůže, aby mohla hodnotit bezpečnost pomocí metod in vitro a nebylo k tomu nutné využívat testů na zvířatech. Skupina L’Oréal tak patří k průkopníkům alternativních metod pro hodnocení bezpečnosti kosmetických přípravků. Od té doby byla ve francouzském Lyonu a čínské Šanghaji otevřena produkční střediska Episkin*, kde se modely rekonstruované lidské pokožky vyrábějí. Kromě modelů lidské pokožky má společnost L’Oréal širokou paletu nástrojů pro prediktivní hodnocení, pro nějž není třeba zvířata využívat. Jedná se například o molekulární modelování, expertní toxikologické hodnocení, speciální zobrazovací techniky a mnohé další.

Další informace o prediktivním hodnocení najdete na adrese http://bit.ly/1L8VU38

Pokud testy na zvířatech neprovádíte, proč je tedy L’Oréal stále na seznamu organizace PETA, který uvádí společnosti, které testování provádějí? 
Společnost L’Oréal netestuje žádné své produkty ani žádné ze svých ingrediencí na zvířatech. Na seznamu PETA však název společnosti stále figuruje, a to z toho důvodu, že se naše výrobky prodávají v Číně. V Číně totiž orgány ochrany veřejného zdraví stále vyžadují a provádějí testování některých výrobků na zvířatech. 

Proč nejsou produkty společnosti L’Oréal opatřeny „cruelty-free“ logem? 
Některé naše značky, které se neprodávají v Číně, se již rozhodly logo „cruelty-free“ používat. Naopak ty značky, které jsou na čínském trhu zastoupeny, toto logo používat nemohou, a to kvůli čínským předpisům pro kosmetické výrobky. 

Proč tedy stále působíte v Číně? 
Tím, že společnost L’Oréal působí na čínském trhu, má možnost aktivně přispívat k vývoji tamních předpisů. Společnost L’Oréal je v této problematice nejaktivnější a spolupracuje s čínskými regulačními orgány na úplném ukončení testování na zvířatech. V konečném důsledku tak naprostá většina výrobků, které v Číně prodáváme, není na zvířatech testována. 

Jaké kroky společnost L’Oréal podniká k tomu, aby v Číně zastavila testování výrobků na zvířatech? 
Společnost L’Oréal se již více než 10 let snaží spolupracovat s příslušnými čínskými orgány a vědci, přičemž usiluje o oficiální uznání alternativních metod a o to, aby postupným vývojem předpisů týkajících se kosmetických přípravků bylo testování na zvířatech zcela ukončeno. Dnes se tak již výrobky, které se vyrábějí a prodávají v Číně a jsou označeny jako tzv. „non-functional“, jako např. šampony, sprchové gely nebo make-up, na zvířatech netestují. V Šanghaji jsme v r. 2014 zřídili produkční středisko Episkin*, které nám umožňuje vyrábět modely rekonstruované kůže. Tyto modely se používají pro hodnocení bezpečnosti in vitro, tedy které se neprovádí na zvířatech a které je zpřístupněno též čínským orgánům. 

*Episkin je model rekonstruované lidské pokožky 

Užitečné odkazy  
Zpráva společnosti Bloomberg o modelech Episkin: https://www.youtube.com/watch?v=CJkCc0mIULo
Video zpravodajské agentury AFP o modelech Episkin:https://www.youtube.com/watch?v=g0-v5sXn2kM
Episkin: http://www.episkin.com/