Společnosti L’ORÉAL a CARBIOS uzavřely smlouvu o spolupráci v oblasti ekologicky šetrné recyklace plastů v průmyslovém měřítku

cabrio

Paříž, Francie, 27. října 2017 – (6:45 SELČ) – Společnost CARBIOS (na burze Euronext Growth Paris: ALCRB – ISIN: FR0011648716), průkopník v oblasti ekologicky šetrného plastikářství, a společnost L’ORÉAL, celosvětová jednička v oblasti kosmetického průmyslu, s potěšením oznamují, že navázaly novou spolupráci týkající se udržitelného řízení životního cyklu plastů.

Jako součást svého závazku podporovat oběhové hospodářství prostřednictvím inovativních řešení recyklace plastů uzavřely společnosti L’ORÉAL a CARBIOS pětiletou spolupráci, která má za cíl uvést technologii ekologicky šetrné recyklace navrženou a vyvinutou společností CARBIOS na trh v průmyslovém měřítku. Zapojit se mohou i společnosti z jiných odvětví, které se snaží vyvinout nová řešení v oblasti ekologicky šetrné recyklace.


Společnost CARBIOS vyvinula enzymatický proces ekologicky šetrné recyklace plastů, při kterém se polymery štěpí na jednodušší složky (monomery), ze kterých byly původně vytvořeny. Po oddělení a očištění je možné monomery použít znovu a vytvořit nový plast bez jakékoli ztráty hodnoty při procesu recyklace. Při tomto biologickém procesu nevznikají překážky, které se objevují u běžných recyklačních technik, a tento proces tak představuje první krok k novému způsobu řízení životního cyklu plastů – v souladu s oběhovým hospodářstvím.  

Tato inovace společnosti CARBIOS přinese užitek společnosti L’ORÉAL i ostatním zapojeným výrobcům, kteří první dostupné jednotky získají nejdříve. Společnost L’ORÉAL tuto novou technologii využije při navrhování nových obalů, čímž podpoří oběhové hospodářství.  

Zástupce ředitele oddělení Obalů a vývoje (Packaging & Development Vice-President) společnosti L’ORÉAL Philippe THUVIEN zdůrazňuje, že „společnost L’ORÉAL se již několik let podílí na ambiciózním programu vývoje udržitelných obalových materiálů. V současné době pro několik našich výrobků používáme 100% recyklované plasty. Rozhodli jsme se však pokročit ještě o krok dále: s touto inovativní technologií společnosti CARBIOS přispívá společnost L’ORÉAL k dostupnosti ekologicky šetrné recyklace i v průmyslovém měřítku. Je to skvělá příležitost pomoci životnímu prostředí a díky navázané spolupráci také podpoříme oběhové hospodářství.

Generální ředitel společnosti CARBIOS (CARBIOS CEO) Jean-Claude LUMARET uvedl: „Je nám velkým potěšením, že jsme navázali tuto spolupráci se společností L’ORÉAL. Naše enzymatická technologie poskytuje zcela nové řešení k optimalizaci výkonu a životnosti plastů. Závazek společnosti L’ORÉAL k podpoře udržitelného rozvoje pomáhá podporovat inovaci a jsme přesvědčeni, že se k projektu v následujících měsících připojí i další mezinárodní společnosti, abychom ve vzájemné spolupráci mohli od základů změnit způsob, jakým se budou plasty vyrábět v budoucnosti.“

 

O společnosti L'ORÉAL

Společnost L' ORÉAL je oddána kráse již více než 100 let. V rámci jedinečného mezinárodního portfolia skupiny L'Oréal se vzájemně doplňuje 34 různorodých značek, které v roce 2016 zaznamenaly obrat přes 25,8 miliardy eur a zaměstnávají po celém světě více než 89 300 lidí. Coby přední světová kosmetická společnost je L'ORÉAL zastoupen ve všech distribučních sítích: na spotřebitelském trhu, v obchodních domech, lékárnách a drogeriích, kadeřnictvích, cestovním maloobchodě i značkových prodejnách a v on-line maloobchodním prodeji. V jádru strategie společnosti L'ORÉAL je výzkum a vývoj a specializovaný tým 3 870 výzkumníků, kteří po celém světě pracují na plnění kosmetických tužeb. V rámci programu „Sharing Beauty with All“ si L’ORÉAL vytyčil ambiciózní cíle v oblasti udržitelného vývoje pro rok 2020 napříč hodnotovým systémem celého koncernu.

Podrobnější informace o koncernu naleznete na adrese: http://mediaroom.loreal.com/

Pro více informací o jednání společnosti L’ORÉAL v oblasti udržitelných obalových materiálů navštivte: https://sharingbeautywithall.loreal.com/innovating/optimising-packaging

 

Kontaktní osoba společnosti L’ORÉAL pro média

Anne-Laure Richard – Directrice des Relations Media Corporate

Tel : +33 147568068  [email protected] 

 

 

 

O společnosti CARBIOS:

Společnost CARBIOS se zabývá tzv. zelenou chemií a vývoji inovací v problematických oblastech ochrany životního prostředí a udržitelného rozvoje. Od svého založení v roce 2011 vyvinula dva biologické procesy štěpení a recyklace polymerů v průmyslovém měřítku. Tyto unikátní inovace pomáhají optimalizovat vlastnosti a životnost plastů a textilií prostřednictvím speciálně zvolených enzymů. Model hospodářského růstu společnosti CARBIOS je založený na výrobě a prodeji produktů, enzymů, technologií a biologických procesů hlavním hráčům v daných odvětvích, kterým nejlépe prospějí, a to na základě přímých licenčních smluv nebo společných podniků. Za tímto účelem založila společnost CARBIOS v roce 2016 společný podnik CARIOLICE ve spolupráci s Limagrain Céréales Ingrédients a fondem SPI, vedeným bankou Bpifrance. Tato společnost, ve které společnost CARBIOS vlastní řídící podíl, uvede na trh první technologii s licencí CARBIOS, spočívající ve vytváření enzymových pelet využívaných při výrobě biologicky rozložitelných plastů a bioplastů. Společnost CARBIOS je již od svého založení podporována investiční společností Truffle Capital působící na evropském trhu. Banka Bpifrance řadí společnost CARBIOS mezi „inovativní společnosti“, což znamená, že její akcie lze zahrnout do podílových fondů investujících do inovací (FCPI). 

Pro více informací navštivte www.carbios.fr

Akcie společnosti CARBIOS je také možné zahrnout do spořicích účtů, prostřednictvím kterých dochází k investicím do malých a středních podniků (PEA-PME).

Kontaktní osoby:

CARBIOS

Benjamin Audebert
ředitel pro vztahy s investory
+33 (0)4 73 86 51 76
[email protected]

 

ALIZE RP

Caroline Carmagnol and Wendy Rigal
Vztahy s tiskem

+33 (0)1 44 54 36 66 / +33 (0)6 48 82 18 94
[email protected]