L’ORÉAL NA VELETRHU VIVA TECHNOLOGY PARIS 2018 PŘEDSTAVIL KONCEPT THE NEW BEAUTY EXPERIENCE
Výzkum a inovace

Praha, 25. května 2018 Na třetím ročníku veletrhu startupů a nových technologií Viva Technology Paris dnes společnost L’Oréal představila svoji inovaci, využívající futuristické digitální technologie a vytvářející „rozšířenou“ zákaznickou zkušenost.

Viva Technology 2018

New Beauty Experience: Personalizované digitální produkty a služby

Návštěvníci se mohou ponořit do nových prožitků z digitální krásy ve třech oblastech každodenního života – v koupelně, kadeřnictví a butiku. Ve všech těchto oblastech představují značky patřící do skupiny L’Oréal portfolio personalizovaných produktů, propojená zařízení a služby v oblasti krásy. Všechny využívají koncept rozšířené reality (Augmented Reality, AR) a umělé inteligence (Artificial Intelligence, AI).

- Ve světové premiéře společnost L’Oréal předvedla nejnovější AR technologii od ModiFace, firmy působící v oblasti „beauty tech“, již L’Oréal nedávno koupila. Inovace zákazníkům nabízí jednoduše vysvětlený tutoriál líčení doprovázený koučinkem od vizážisty, takže si na sobě může každý vyzkoušet v podstatě jakékoliv líčení a příslušné produkty si zakoupit online.

- Chytré zrcadlo umožňuje virtuálně prozkoumat různé typy líčení a zvolit si make-up dokonale ladící s oblečením. Prototyp této novinky vyvinuly exkluzivně pro Viva Technology společnosti ModiFace a startup MemoMi, spolupracující se společností L’Oréal.  

- Divize L’Oréal Professionnel představila technologii virtuálního zkoušení barvy vlasů, která využívá 3D umělou inteligenci pro mnohem širší možnosti rozhovoru mezi kadeřníkem a zákazníkem, což významně zvyšuje kvalitu návštěvy kadeřnického salonu.


- Divize L’Oréal China uvedla dvě inovativní řešení pro nakupování na internetu:                              

 

    -     Hlasově funkční „komorník“ vyvinutý divizí pánské kosmetiky L’Oréal Paris Men Expert poskytuje personalizované poradenství v oblasti pánské péče o pleť. Navíc dokáže nakoupit produkty na základě rozhovoru se spotřebitelem.

    -     Druhou inovací z dílny L’Oréal Paris ve spolupráci s čínskou nákupní platformou Alibaba je propojené a hlasově ovládané zrcadlo, jež umí samo nakupit dekorativní kosmetiku na základě výběru spotřebitele na webu TMal.

 

- V evropské premiéře představila značka SkinCeuticals technologii Custom D.O.S.E, s níž si může zákazník nechat vyrobit vskutku personalizované produkty péče o pleť na základě diagnostiky pleti provedené dermatologem.

- La Roche-Posay vyvinulo nový koncept sprchování, který vznikl ve spolupráci s francouzským startupem Skinjay. Tato technologie umožňuje do sprchové vody přimíchávat tělovou dermokosmetiku značky La Roche-Posay. To ocení zejména zákazníci s citlivou pokožkou.

 

- Značka profesionální luxusní vlasové kosmetiky L’Oréal Kérastase prezentovala osobní diagnostiku pokožky hlavy a vlasů, využívající kombinaci mobilní aplikace a fotoaparátu umožňujícího živý stream. S touto technologií mohou kadeřníci doporučovat zákazníkům ty nejvhodnější produkty pro péči o vlasy.

 

Na stánku byl také vyhrazen prostor pro digitální technologie v oblasti výroby (Průmysl 4.0), kde L’Oréal předvedl, jak nové technologie pomáhají zvýšit flexibilitu a tím pádem i efektivitu vývoje a výroby. K vidění byla též ukázka kolaborativního robota a 3D tiskárny pro balení prototypů.

 

 

O společnosti L’Oréal

Společnost L' Oréal je již více než 100 let oddána kráse. Jedinečné mezinárodní portfolio skupiny L'Oréal obsahuje 34 různých značek, které se navzájem doplňují. V roce 2017 společnost vykázala obrat ve výši 26,02 mld. eur a celosvětově zaměstnává více než 82 600 lidí. Jako přední světová kosmetická společnost je L'Oréal se svými produkty zastoupena ve všech distribučních sítích: na spotřebitelském trhu, v obchodních domech, lékárnách a drogeriích, kadeřnictvích, cestovním maloobchodě i značkových prodejnách a internetových prodejnách.

Strategie společnosti L'Oréal stojí na výzkumu a vývoji. Specializovaný tým 3 885 výzkumníků v centrech na celém světě plní svou prací kosmetická přání žen. Závazek udržitelnosti pro rok 2020 v podobě programu Sharing Beauty With All vytyčil ambiciózní cíle pro udržitelný rozvoj napříč hodnotovým systémem celé skupiny.