Seznamte se s Claudiem, inženýrem, který nás dělá udržitelnějšími

Ve společnosti L’Oréal věříme v naše zaměstnance. Věříme, že když jim dáme důvěru a prostor, mohou změnit svět. Co inspirovalo Claudia k tomu, aby posouval věci dál a aktivně se angažoval?

claudio settimo

To obzvláště platí pro lidi, kteří jsou nadšení do udržitelnosti. V této nové online sérii Passion & Purpose se podíváme do zákulisí a budeme Vám vyprávět krásné příběhy lidí, kteří pracují na tom, aby byl L’Oréal ještě udržitelnější.

Seznamte se s Claudiem Bioletto, který pracuje na pozici Environmental Director v L’Oréal továrně v italském Settimo Torinese. Claudio pracuje ve společnosti L’Oréal přes 25 let. Za tu dobu vystřídal několik pozic – a vždy dělal vše, co bylo v jeho silách, aby byl areál bezpečný a šetrný k životnímu prostředí.

Dnes je Settimo jedním z nejvíce udržitelných závodů společnosti L’Oréal. V roce 2015 se stal uhlíkově neutrálním díky kombinaci fotovoltaických solárních panelů a využívání centrální biomasy, která vytváří energii z místních zemědělských zdrojů. To znamená, že závod využívá 100% obnovitelnou energii. V lednu 2018 se pak továrna stala "suchou", jedinou spotřebovanou pitnou vodou je ta, která se používá ve složení produktů (např. jako surovina) nebo pro lidskou spotřebu. 100 % vody použité ve výrobních procesech pochází z recyklovaných zdrojů z místa areálu, a znovu se používá v uzavřené smyčce.

Snížení environmentální stopy našeho závodu je součástí našeho závazku vyrábět udržitelněji.

Udržitelnost ve společnosti L’Oréal: nezávislé posouzení našich činností.