L’Oréal je jediná společnost na světě, která byla třetí rok v řadě oceněna organizací CDP jako globální environmentální lídr se skóre AAA

cdp AAA

Clichy, 22. ledna 2019 - Společnost L'Oréal byla neziskovou organizací CDP označena za globálního lídra v korporátní udržitelnosti s vlivem na životní prostředí, dosažením místa na seznamu CDP se skóre A v oblastech změna klimatu, ochrana vody a záchrana lesů – ve všech třech tématech týkajících se životního prostředí, na něž se vztahují výsledky CDP.

Více než 6 800 společností zveřejňuje každý rok údaje o svých environmentálních dopadech, rizicích a příležitostech, aby je organizace CDP nezávisle posoudila svou metodou hodnocení. Společnosti obdrží skóre od A až do D - za to, jak účinně se vypořádávají se změnou klimatu, odlesňováním a ochranou vody. Ti, kteří nezveřejňují nebo poskytují nedostatečné informace, jsou označeny písmenem F.

L'Oréal je jednou ze dvou společností, které mají skóre A ve všech třech CDP tématech. Je to uznání za impozantní aktivity společnosti v posledním vykazovaném roce, které směřují ke zmírnění klimatických rizik, boji proti odlesňování v dodavatelském řetězci, posílení vodohospodářství a vedení nového udržitelného hospodářství založeného na zveřejněných údajích pro CDP za rok 2018.

Jean-Paul Agon, předseda představenstva a generální ředitel společnosti L'Oréal, řekl: "Pro L'Oréal je ctí získat opět toto ocenění v podobě tří A v hodnocení CDP. L'Oréal je první a jediná společnost na světě, která již třetí rok za sebou dosáhla trojnásobného skóre "A". Udržitelnost pohání náš výzkum, naše inovace a naše operace vzrušujícími způsoby a posiluje náš závazek vůči našim zaměstnancům a komunitám, ve kterých působíme. Týmy společnosti L'Oréal, které jsou po celém světě každodenně zapojeny, mohou být na toto uznání hrdé, což dokazuje silnou angažovanost společnosti L'Oréal na cestě k transformaci na udržitelnější model a povzbuzuje nás k tomu, abychom se dále a rychleji vypořádávali s hlavními environmentálními problémy, kterým svět čelí. "

Paul Simpson, generální ředitel organizace CDP, řekl: "Gratulujeme všem společnostem, které se letos umístily na pozici A v CDP seznamu. Vzhledem k tomu, že se stále více projevuje závažnost environmentálních rizik pro podnikání, jedná se o společnosti, které se snaží poskytnout řešení, využít nové tržní příležitosti a prosperovat při přechodu k udržitelnému hospodářství. Aby bylo možné splnit cíle Pařížské dohody a cíle udržitelného rozvoje, musíme naléhavě zvýšit opatření na ochranu životního prostředí na všech úrovních. Je zřejmé, že podnikatelský svět je v tomto přechodu zásadním hráčem a společnosti umístěné na seznamu A jsou připraveny k těmto cílům významně přispět."

Úplný seznam společností, které se letos umístily na pozici A v seznamu CDP, je k dispozici na následujícím odkazu, spolu se všemi ostatními výsledky firem: https: //www.cdp.net/en/scores

Společnost CDP posuzuje společnosti na základě komplexnosti jejich zveřejňování, jejich uvědomování a řízení rizik v oblasti životního prostředí a jejich demonstrace osvědčených postupů spojených s vedením životního prostředí, jako je stanovení ambiciózních a smysluplných cílů.

Přečtěte si více o udržitelném programu L´Oréal zde