L’Oréal a ekologický tech start-up Gjosa spolupracují na metodě oplachu šamponu až pětkrát menším množstvím vody

gjosa

Praha, 14. ledna 2019 –V době, kdy je přístup k vodě strategickým problémem, oznámily společnosti L’Oréal a Gjosa, že přišly s řešením opláchnutí šamponu 1,5 litrem vody místo klasických 8 litrů.

Švýcarský start-up Gjosa vyvinul sprchovou hlavici s nízkým průtokem vody (2 litry za minutu), která rozkládá proudění vody, zatímco urychluje rychlost kapek, takže oplachování je stále stejně účinné. Aby se proces optimalizoval, vědci společnosti L'Oréal vyvinuli šampony pro snadné oplachování aplikované přímo přes sprchovou hlavici. Některé parametry vodního paprsku byly nastaveny v reálných podmínkách tak, aby se dosáhlo správného oplachu, aniž by došlo k postříkání, se snížením spotřeby vody a energie o téměř 70 % (viz video zde).

Přístup k vodě je stále palčivějším problémem po celém světě: celosvětová spotřeba vody roste dvakrát rychleji než obyvatelstvo a podle OSN by v roce 2025 mohly 2/3 světové populace čelit problémům spojeným s vodou. Šampony a sprchové gely spotřebovávají značné množství vody. Proto je nalezení způsobu, jak využít každou kapku vody co nejlépe, výhodou.

Tato výzva byla naplněna díky kombinaci nejlepších technologií distribuce vody se šamponem. "Je to příkladné exkluzivní partnerství, které vychází z očekávání spotřebitelů a využívá nejmodernějších technologií, které spotřebitele vedou na cestu udržitelného rozvoje a nabízejí zcela nový zážitek,” uvedli Amin Abdulla a Luc Amgwerd, zakladatelé společnosti Gjosa.

 “Počáteční výsledky nabízejí skvělé vyhlídky pro inovaci, která viditelně snižuje spotřebu vody v našich každodenních hygienických návycích. Tato průlomová technologie je dokonale v souladu s našimi závazky vůči udržitelné inovaci,” řekl Laurent Attal, L’Oréal VP Research & Innovation.

Testováno v laboratořích L'Oréal, prototypy nové sprchové hlavice jsou v současné době testovány v několika kadeřnických salonech na světě, například v Jižní Africe a v USA, před předpokládaným zavedením této technologie na profesionální kadeřnický trh.

O Gjose

Gjosa je environmentální technologická společnost se sídlem ve švýcarském Bienne, který vyvíjí unikátní a prvotřídní chytrá řešení na šetření spotřeby vody. Patentovaná technologie kombinuje výkonný a smyslový zážitek ze sprchování, který šetří přes 75 % vody a energii při ohřevu. Původní produktová rodina je určena pro péči o tělo, wellness, pohostinnost, dopravu a veřejné prostory. Vzhledem k nedostatku vody, který již postihuje 2 miliardy lidí a velká města po celém světě, je plýtvání vodou jednoduše neudržitelné. V Gjose nám to není jedno a jsme odhodláni snížit plýtvání vodou pro všechny a pro příští generace po celém světě. Na každé kapce záleží. Pro vice informací: https://www.gjosa.com/